Kontakt os

Du er velkommen til at kontakte FSC Danmarks medarbejdere direkte, hvis du har spørgsmål til FSC, certificering, medlemskab eller andet. Vi er altid klar til at hjælpe dig.

Bemærk: vores hovednummer er åbent man-tors fra 11-16.

 

FSC Danmark

Ryesgade 9B, 2. tv.

8000 Aarhus C

CVR-nr.: 27 58 09 12

FSC Danmark-teamet
Søren Dürr Grue

Søren Dürr Grue

Direktør

Mail: s.grue@dk.fsc.org

Tlf.: +45 21 69 41 45

Administration, medlemskab, skov, certificering, projektudvikling

Loa Dalgaard Worm

Loa Dalgaard Worm

Direktør for Strategi og Udvikling

Mail: l.worm@dk.fsc.org

Tlf.: +45 28 78 08 19

Projektudvikling, kommunikation, international udvikling inden for FSC, digitalisering, integritet

Ida Rehnström

Ida Rehnström

Ansvarlig for kommunikation og strategiske partnerskaber

Mail: i.rehnstrom@dk.fsc.org

Tlf.: +45 28 10 56 49

Kommunikation/PR, partnerskaber, presse, CSR-rådgivning, kampagner

Kristian Jørgensen

Kristian Jørgensen

Rådgiver og Projektkoordinator

Mail: k.jorgensen@dk.fsc.org

Tlf.: +45 28 87 78 08

Skov og natur, projekter, certificering, tropisk træ, etisk markedsføring

Lene Sylvest

Lene Sylvest

Varemærkeansvarlig

Mail: l.sylvest@dk.fsc.org

Tlf.: +45 20 62 42 44

FSC-varemærkelicens, varemærkeregler, godkendelse af varemærkebrug, indkøb

Henriette Aarslev Clausen

Henriette Aarslev Clausen

Projektleder og -koordinator

Mail: h.clausen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 25 85 17 89

Information og rådgivning inden for EU-life projekt om bæredygtighed i almene boligforeninger.

Sara

Sara Helgren Boll

Kommunikationsmedarbejder og projektkoordinator

Mail: s.boll@dk.fsc.org

Tlf.: +45 26 44 06 59

Kommunikation, sociale medier, hjemmeside, kampagner

Sidse Jensen

Sidse Jensen

Projektleder og Specialrådgiver

Mail: s.jensen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 28 59 98 61

Rådgivning inden for tekstil og cirkularitet, livscyklusanalyse og ansvarlig forretningsdrift.

Marianne Holm

Trademark Officer

Mail: m.holm@dk.fsc.org

Administration og FSC-varemærkelicens

Sidsel Rasmussen

Sidsel Rasmussen

Studentermedhjælper, varemærkesupport
Mail: s.rasmussen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 88 70 95 18

Sarah Schelde Hansen

Sarah Schelde Hansen

Praktikant, projekt og events

Mail: s.hansen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 88 70 95 18
 

Vagttelefon om fredagen

FSC har indført 4-dages arbejdsuge. Derfor kan du ikke træffe os på fredage. Læs mere om hvorfor her.

Har du uopsættelige behov, der ikke kan vente til mandag, kan du ringe på vores vagttelefon på 42 74 79 56. Telefonen betjenes mellem 11 og 15.

 

OBS:

Er din virksomhed CoC-certificeret og har du problemer med login til FSC's platforme, eller skal have godkendt brug af varemærker? Så skal du kontakte dit certificeringsfirma.

Har du en licens hos FSC Danmark og skal have godkendt brug af varemærker direkte hos os?  Send en mail på fsclogo@dk.fsc.org, så vender vi tilbage i næste uge.