Kontakt os

Du er velkommen til at kontakte FSC Danmarks medarbejdere direkte, hvis du har spørgsmål til FSC, certificering, medlemskab eller andet. Vi er altid klar til at hjælpe dig.

Bemærk: vores hovednummer er åbent hverdage fra 11-16.

FSC Danmark

Ryesgade 9B, 2. tv.

8000 Aarhus C

CVR-nr.: 27 58 09 12

FSC Danmark-teamet
Søren Dürr Grue

Søren Dürr Grue

Direktør

Mail: s.grue@dk.fsc.org

Tlf.: +45 21 69 41 45

Administration, medlemskab, skov, certificering, projektudvikling

Loa Dalgaard Worm

Loa Dalgaard Worm

Direktør for Strategi og Udvikling

Mail: l.worm@dk.fsc.org

Tlf.: +45 2878 0819

Projektudvikling, kommunikation, international udvikling inden for FSC, digitalisering, integritet

Ida Rehnström

Ida Rehnström

Ansvarlig for kommunikation og strategiske partnerskaber

Mail: i.rehnstrom@dk.fsc.org

Tlf.: +45 28105649

Kommunikation/PR, partnerskaber, presse, CSR-rådgivning, kampagner

Morten Brodde

Morten Brodde

Rådgiver og Relation Manager

Mail: m.brodde@dk.fsc.org

Tlf.: +45 2621 1183

Medlemsservice, medlemskab, certificering, markedsføring, EUTR, indkøb, kurser/webinarer

Kristian Jørgensen

Kristian Jørgensen

Rådgiver og Projektkoordinator

Mail: k.jorgensen@dk.fsc.org

Tlf.: +45 28877808

Skov og natur, projekter, certificering, tropisk træ, etisk markedsføring

Lene Sylvest

Lene Sylvest

Varemærkeansvarlig

Mail: l.sylvest@dk.fsc.org

Tlf.: +45 2062 4244

FSC-varemærkelicens, varemærkeregler, godkendelse af varemærkebrug, indkøb

Henriette Aarslev Clausen

Henriette Aarslev Clausen

Projektleder og -koordinator

Mail: h.clausen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 25 85 17 89

Information og rådgivning inden for EU-life projekt om bæredygtighed i almene boligforeninger.

Sara Helgren Boll

Sara Helgren Boll

Kommunikationsmedarbejder og projektkoordinator

Mail: s.boll@dk.fsc.org

Tlf.: +45 26 82 22 66

Sidsel Rasmussen

Sidsel Rasmussen

Studentermedhjælper, varemærkesupport
Mail: s.rasmussen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 88 70 95 18

Helene Sylvester

Helene Sylvester

Studentermedhjælper, PR og kommunikation

Mail: h.sylvester@dk.fsc.org
Tlf.: +45 88 70 95 18
 

Louise Skjøth Christensen

Louise Skjøth Christensen

Studentermedhjælper, PR og kommunikation

Mail: l.christensen@dk.fsc.org
Tlf.: +45 88 70 95 18